Forum Forum o Simsonach Strona Główna Forum o Simsonach
Forum wszystkich posiadaczy motocykli Simson
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Simson nie odpala

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o Simsonach Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biedaczek
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył: 22 Lut 2019
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:14, 22 Lut 2019    Temat postu: Simson nie odpala

Witam wszystkich forumowiczów!
Prawdopodobnie jesteście moją ostatnią nadzieją. Otóż jakieś 3 lata temu kupiłem Simsona s51 4 biegi, który nie był sprawny, jak się okazało była to jedna z moich najgorszych decyzji w życiu;(. Simson czasami odpalał jechał parę kilometrów po czym stawał i nie reagował. Za każdym psuł świecę i po założeniu nowej znowu działo się to samo. Wymieniona została cała instalacja elektryczna, bo poprzednia była robiona, nie wiem w jaki sposób bez akumulatora oraz cylinder. Motor dalej nie chciał jechać.
W zeszłym roku w akcie desperacji ponownie oddałem go do mechanika, który zajmuje się tylko takimi motorowerami. Zostały wymienione uszczelki, łożyska, simmeringi, świeca, podkładki dystansów, filtr powietrza i paliwa, łożysko igiełkowe, tłoczek ssania, tłok, akumulator.
Na miejscu wszystko wygląda ok, super się jeździ. Po powrocie do domu przejechałem może 15km i historia znowu się powtarza nie można odpalić. Mechanik mówi, że bak jest zardzewiały i pewnie znowu zapchało filtr. Wyczyściłem bak zmieniłem filtr dalej nic:sciana: No to może kondensator i ustawienie zapłonu pomoże mówi. Wymieniłem i ustawiłem, dalej nic:sciana:
No i teraz pytanie co jest z nim nie tak? Zawiózł bym go z powrotem do tego co robił ale to trochę daleko ~35km. Według niego jedyne możliwe przyczyny to cewka(przy zakupie simsona dostałem ich ze 3 więc musiał ktoś już wcześniej to sprawdzać), fajka i kabel, styki przerywacza, zapłon.
Simson jest na platynkach, ma 4 biegi. Mieszkam koło Wrocławia w gminie Długołęka i może jest ktoś kto ma takiego i powymieniamy się częściami żeby zlokalizować problem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o Simsonach Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin